3 Haziran 2011 Cuma

Tatlıses yeniden Türkiye'de

Yorum Bırakın

Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavi amacıyla Almanya'ya giden sanatçı İbrahim Tatlıses, Türkiye'ye döndü. 

 İSTANBUL - Tatlıses'i Türkiye'ye getiren ''TC İbo'' adlı özel uçak, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne indi.

Havalanında oğulları İdo ve Ahmet Tatlı tarafından karşılanan İbrahim Tatlıses, uçaktan ambulansa alındı. Tatlıses, ambulansla, tedavisinin süreceği Maltepe'deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü.
Bu arada, ciddi güvenlik önlemlerinin alındığı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda çok sayıda gazeteci de Tatlıses'in Türkiye'ye dönüşünü izledi.
İbrahim Tatlıses, 14 Mart'ta, Maslak'takii Nurol Plaza'da bulunan stüdyoda çekilen 'İbo Show' programından çıkışı sırasında uğradığı silahlı saldırıda başından yaralanmıştı.
Tatlıses, bir süre Acıbadem Maslak Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra, 6 Nisan'da Almanya'nın Münih kenti yakınlarındaki Murnau Kliniği'ne gitmişti.

'TATLISES'İN DURUMU ÇOK İYİ'Tatlıses’in tedavi göreceği özel bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin Tıbbi Koordinatörü Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, İbrahim Tatlıses'in merkeze getirilmesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tatlıses'e, tıbbi ve sosyal gereksinimleri göz önüne alınarak bir suit daire tahsis edildiğini kaydetti.
Tunç Alp Kalyon, ''Sanatçımızın tedavisi, ilk muayene ve değerlendirmelerin ardından belirlenecek kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon programı çerçevesinde merkezimizde yapılacaktır. Bu program içinde rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimleri de yer almaktadır'' bilgisini verdi.
Merkezdeki yaşama dönüş ünitesinde; banyo, mutfak ve yatak odasında en rahat şekilde hareket edebilme, transferler, engebeli ya da parke taşlarla döşeli bir yolda yürüme gibi günlük yaşantıyla ilgili pek çok eğitim faaliyeti yaptırıldığını anlatan Kalyon, Tatlıses'in tedavisi süresince tıbbi ve sosyal gerekçelerle ziyaretçi kabulü yapılmayacağını belirtti.
Kalyon, bir soru üzerine, hastanın genel durumunun çok iyi olduğunu, ne kadar süreyle burada kalacağı konusunda da bir şey söylenemeyeceğini kaydetti.

'KURŞUNA GEREK YOK SÖZLERİN VAR YA' Bu arada, İbrahim Tatlıses'in hayranları, merkezin önünde, üzerinde ''Kurşuna gerek yok sözlerin var ya'' yazısı ve Tatlıses'in fotoğrafının yer aldığı pankartı açarak, sanatçıya sevgi gösterilerinde bulundu.
Öte yandan, Tatlıses'in özel yastıkları ile tekerlekli sandalyesi de rehabilitasyon merkezine getirildi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.