31 Ekim 2011 Pazartesi

İnsanın uçması mümkün müdür?

8 yorum
İnsanın uçması mümkün gibi gözüküyor. Bilimsel olarak bu olaya levitasyon adı verilmektedir. Bilim dünyası bu olayı uzun süredir araştırıyor bunun gerçek olduğu bulundu fakat nasıl olduğu açıklanamadı.

Tarihsel bir bakış açısıyla bakıldığında bu tür ve buna benzer olayların olduğu gözlemleniyor. Eskiden uçmak tanrılara özgü bir yetenek olarak görülüyordu. Fakat az sayıda insanında uçabildiğinden söz ediliyor.

İnsanın uçmasına levitasyon adı verilmektedir. Bu olay beyin gücünü kullanmakla ilgilidir. Beyinimizin yarısını bile kullanamazken bu olayı gerçekleştirmek fazlasıyla zor. Eğer beyinimizin tamamını veya tamamına yakın bir kısmını kullanıyor olsaydık şuan bu olayların çok daha iyisini zaten gerçekleştiriyor olacaktık.

Peki insan nasıl uçar? - Levitasyon nasıl yapılır?
Bu olayı gerçekleştirmek gerçekten çok zordur ve bir iki çalışma ile yapılamaz.

Levitasyonu gerçekleştirmek için grup olarak çalışmak daha yararlı olacaktır. İlk önce oda da bir yere tahtadan yapılmış bir madde koyun.. Oturup kısa zaman dinlenin. Dikkatimizi cisime doğru yönlendirip ona odaklanmamız gerekir. Cismin ağırlığının gittikçe azaldığı ve havaya doğru yavaş yavaş kalktığını düşünün. Bunu hissettikçe ve düşündükçe daha derin nefes almaya ve vermeye başlayın. İçinizden gelen bu kuvvet yer çekimine karşı koymaya başlayacaktır. Cismin iyice hafiflediğini tam anlamıyla hissettiğinizde maddeye yükselmesi için kesin bir emir verin. Eğer konsantrasyonunuzu doğru bir şekilde kullanırsanız belirli bir zaman sonra cisimleri kaldırabilirsiniz.

8 yorum:

 1. tamamiyle saçmalık

  YanıtlaSil
 2. denedim oldu valaaaaaaa inanamıyom yaptım şaşkınım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasil yaptin lan ciddi mi diyon

   Sil
 3. kitlesel enerji yada beyin kontrolü ile madde hareketlerini biliyorum bazı meteryalleri hareket ettirebiliriz ama bu sandıgınız gibi değil . kağıt parçasını bükebilme, ittirme, çekme. Uçma ise apayrı bir olay .Kendimden örnek vermek gerikirse Ağır bir otaku ve DBZ hayranıyım. eğer uçabilseydim goku yada vegeta gibi uçmak isterdim . ama gelgelelim gerçek dünyaya beynimiz ve vücudumuz enerji yollar etrafa heryere. teorik olarak; vücut enerjimizi , yerçekimine karşı koymak için arttırabilirsek , askıkda kalmış yani dğer bir değişle uçmuş oluruz. yani mümkün ve aynı zamanda değil. eğer birgün insanlar uçmaya başlarsa bunlar arasında ilk kişilerden biri olurum herhalde. ama uçmak içinde pikaçu diyerekte camdan atlamayın pikaçu alt tarafı sarı bir fare uçamaz yani. hadi iyi forumlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. DBZ fanı ooo kardeşim DBS çıktı git onu izle :P Düşünsenizde gökyüzünde ses hızında uçan insanlar :QEWQEQW şaka yana bunu bir kenera bırakalım insanlar ne olağanüstü fiziksel kuvvete sahiptir nede zihin gücüyle uçabilir ciddimisiniz? Yarısından fazlasını kontrol etsek uçmakta fazla şeyler yapabilirdik böyle şeyler yapmayı bende isterim fakat bu imkansız yani düşünmek ve derin derin nefes almakla bir kaç yıla en fazla uçabilecek hale geliyoruz ha? Saçmalamayın insan oğlu hayatının tamamı derin derin nefes almak ve düşünmekle geçiyor sizler bir bok bilmeden konuşan veletlersiniz

   Sil
  2. Sevgili arkadaşım insan doğası gereği kendini sürekli geliştirmeye adepte eder mesele derin derin nefes değil haklisin bunun farklı bir yoluda boyutlar arası bağlantılardır cinni ler ve insanlar gerekli bağlantılar ve talimatlar ile cinni olanlar sana sende cinni olanlara yardımcı olabilirsin

   Sil
  3. Uçmak konusu beni çok düşündürüyor. Gerçekten yaratılış kanunları çerçevesinde insanın hiç bir araç kullanmaksızın sadece doğanın kanunları vasıtasıyla uçabilmesi mümkün görünüyor. Bununla ilgili kuranda Süleyman peygamberin uçabildiği belirtiliyor. Rüzgarı kullanarak sadece kendisi değil, ordusunun da uçtuğu belirtiliyor. Peygamber de olsa en nihayetinde insan Bizimle aynı maddeden yaratıldı fakat bu ilme vakıf bir insan. Havanın da bir hacmi, kütlesi var, insanın da, hava da yerçekimi kanununa göre insan gibi tamamen yere inmiyor. Aklımda anlamlandıramadığım mevzular var ve bunun üzerine çok düşünüyorum.

   Sil
 4. Oldu!!! Yaptııım!!! Çok teşekkür ederim. Zor oldu ama denedim ve başardım!

  YanıtlaSil

Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.