1 Mayıs 2011 Pazar

Iste Windows 8'in 'Dolasım hesabı'

Yorum Bırakın
Windows 8'in sır gibi saklanan özellikleri bir bir ortaya çıkıyor: "Dolaşım hesabı" ile tanışın!

Resimlerle: Windows 8 kurulumundan yeni görüntüler! 
Video: Win 8'in oturum açma ekranı!

Windows 8'de Microsoft tarafından gizlenen özellikler birtakım yetenekli kullanıcılar tarafından ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Bu kez ise işletim sistemindeki 'Roaming account' özelliği ortaya çıktı.

Türkçeye 'dolaşım hesabı' olarak çevirebileceğimiz bu özellik, Windows 8 ve WP7 cihazları gibi farklı Windows platformlarında kişisel ayarlarınızı taşımanızı sağlıyor. Ancak bu özellik sadece 'bağlı hesaplarda' kullanılabilecek. Yani ayarlarınızı şu an ismi belirtilmeyen bir Windows hizmetiyle (muhtemelen Windows Live) bağlamadıkça bu özelliği kullanamayacaksınız.

Bu yeni özellik sayesinde farklı bilgisayarlar arasında ayarlarınızı eşit tutmak çok daha kolay bir hal alacak. Windows 8'in herkese açık beta sürümünün bu sene yapılacak PDC etkinliğinde duyurulacağı dedikodular arasında. İşletim sistemi 2012'in sonlarında duyurulacak ve 2013'ün başlarında perakende satışa geçecek.


0 yorum:

Yorum Gönder

Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.